Wydawnictwo Logi - o nas
Logi

NAUCZYCIELU! Zapraszamy do przeczytania artykułu https://www.wydawnictwologi.pl/Lubie-MatematykeLogi

Kilka słów o łamigłówkach Logi

1. Każda łamigłówka ma tylko jedno rozwiązanie.

Łamigłówki są testowane programem komputerowym, zaprojektowanym przez nas. Program działa nieprzerwanie od 2004 roku i po kilku poprawkach, od wielu lat nie odnotowaliśmy żadnej niejednoznacznej łamigłówki. Łamigłówki z naszego programu to: obrazki logiczne, architekty, wielokropki, krzyżówki liczbowe, piramidy i standardowe sudoku 9x9.

2. Każdą łamigłówkę da się rozwiązać tylko przy pomocy logiki - nie potrzeba zgadywania.

Program jest tak zaprojektowany, że testuje łamigłówki, rozwiązując je jak człowiek, a nie jak maszyna. Dlatego łamigłówki Logi są takie przyjemne w rozwiązywaniu.


3. Obrazki są rysowane przez profesjonalnych grafików.

Mamy bardzo wysokie standardy dla obrazków. Nie przyjmujemy wszystkich obrazków, wiele z nich odrzucamy, bo nie spełniają naszych wymogów, np. mają
puste rzędy, są nieczytelne, albo smutne.

4. Program ustala pięć stopni trudności.

Tak więc stopnie są zupełnie obiektywne i niezmienne.

5. Łamigłówki nie powtarzają się.

Nie zobaczysz w Logi dwóch takich samych łamigłówek. Łamigłówki archiwalne dajemy jedynie w książkach, które publikujemy po angielsku na Amazon.com.

6. Łamigłówki publikujemy od 2004 roku.

Przez ten czas zebraliśmy od Was dużo komentarzy, dzięki temu wiemy co lubicie, a czego mamy unikać.

7. Jeśli masz problem z rozwiązaniem łamigłówki - przyślij ją do nas, a pokażemy Ci logiczny krok na przód.

Chociaż wiemy, że lubicie sami rozwiązać łamigłówkę do końca, bez podpowiedzi,  czasami mała podpowiedź może być bardzo pomocna. Pomagamy Wam już od wielu lat.

8. Zobacz nasz zbiór wskazówek i zacznij od łatwych łamigłówek.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z łamigłówkami, zajrzyj do wskazówek. Kliknij na "Piątkowy Mix Online", a potem na link przy wybranej łamigłówce.Urszula Marciniak


Witajcie!

Nazywam się Urszula Marciniak.

Od dzieciństwa uwielbiałam wymyślać dla innych zagadki, łamigłówki, puzzle, rebusy i gry planszowe. Urodziłam się w czasach, kiedy nie było internetu, a łamigłówek w kioskach było naprawdę niewiele. Trzeba więc było wymyślać samemu! :)

Studiowałam na Matematyce Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie można było na co dzień mieć do czynienia z logiką, zadaniami, główkowaniem, więc - choć nie byłam najlepszą studentką - to okres studiów wspominam bardzo mile.

W 2003 roku pracowałam w ówczesnym Generali, a w wolnym czasie rozwiązywałam obrazki logiczne. Miałam zawsze dużo zagranicznych gazetek z łamigłówkami, które z wszelakich podróży przywoził mi mój tata. Zaczęłam patrzeć jakie mają tytuły, okładki, środki, papier, ceny... Zaczęłam kalkulować i projektować. Tak więc gdy w Generali objęły mnie zwolnienia grupowe, to ucieszyło mnie to niezmiernie i tak oto znalazłam się w Urzędzie Gminy Bielany w Warszawie i zarejestrowałam LOGI.

Do dziś LOGI jest moją miłością i moją pasją. Stale staram się tę firmę rozwijać i udoskonalać. Staram się utrzymywać miesięczniki na wysokim poziomie, zarówno merytorycznym, jak i jakościowym (gruby, dobrej jakości papier, lakierowana okładka i sprawdzona drukarnia).

Oczywiście zawsze z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze i opinie i cieszy mnie każde miło słowo, które od Was otrzymuję.

Dziękuję, że jesteście ze mną na dobre i na złe :)

Urszula Marciniak
wydawca /Andrzej Baran

Witajcie, nazywam się Andrzej Baran.

Od 2011 roku jestem związany z Logi. Początkowo obawiałem się o to, czy odnajdę się w świecie Logi (jest to praca baaaardzo unikalna). jednak z każdym kolejnym dniem poznawałem zarówno firmę, jak i potrzeby klientów, czyli Was. 

Część pewnie mnie już zna...

Andrzej BaranLogi biuro

Logi biuro jest na parterze, na górze mieszkają przesympatyczni właściciele posesjiO wiele przyjemniej pracować na tarasie przy zapachu lawendy, słuchając śpiewu ptakówTarasik tarasikiem, ale zadanko trzeba przetestować!Wydawnictwo Logi, Andrzej Baran, dzień dobryMagazynek


Taras widoczny z ogródka okalającego posesję...Widok z okna przy moim biurku