Memoriał
Logi
Świętuj z nami stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę!
Kliknij w ten link a potem rozwiązuj następne łamigłówki, do których drogę wskażą rozwiązania poprzednich.
Na końcu czeka niespodzianka.
Click here to solve set of puzzles to commemorate 100th anniversary of the restoration of Polish independence.

III Memoriał Urszuli Marciniak

Te otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podnoszenia poziomu kultury matematycznej.

Zwycięzcy kategorii „gimnazja”, „szkoły ponadgimnazjalne” i „dorośli” mogą startować w Mistrzostwach Polski w Łamigłówkach organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks z pominięciem eliminacji internetowych. Zwycięzcy Mistrzostw Polski biorą udział w Mistrzostwach Świata w Łamigłówkach organizowanych przez World Puzzle Federation

Do zawodów można się przygotować rozwiązując zadania z zeszytów i stron internetowych wydawnictwa Logi, natomiast diagramy zadań z Mistrzostw Polski można znaleźć tutaj.

W roku 2019 memoriał rozgrywany będzie też niezależnie w Warszawie, gdzie jego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr CLV oraz w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach warszawskich znajdą informacje tutaj.

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach wrocławskich znajdą informacje tutaj

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach wielkopolskich znajdą informacje tutaj

Informacje o inicjatorkach:

Małgorzata Mikołajczyk - pomysłodawczyni Memoriału UM, absolwentka XIV LO we Wrocławiu i matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Kieruje Pracownią Dydaktyki Matematyki Instytutu Matematycznego UWr i jest redaktorem naczelnym Wrocławskiego Portalu Matematycznego (link: http://www.matematyka.wroc.pl/).
Współpracuje z Fundacją Matematyków Wrocławskich, organizując wiele konkursów i imprez popularnonaukowych na Dolnym Śląsku (link: http://www.matematyka.wroc.pl/konkursy/inne).

Iwona Gruszecka - absolwentka I LO w Kłodzku oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tam zaraziła się pasją i zaangażowaniem do nauczania. Kocha rozwiązywanie zadań z geometrii i pokazywanie innym uroków matematyki. Początkowo uczyła we wrocławskich gimnazjach, a po przeprowadzce do Warszawy w Gimnazjum i Liceum na Twardej (obecnie CLV LO - link http://www.twardagim.edu.pl/). Nadal aktywnie współpracuje z Fundacją Matematyków Wrocławskich i stąd zrodził sie pomysł organizacji Memoriału UM w stolicy. 


Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników łamania głowy. Zapraszamy szkoły, domy kultury, ośrodki zajęć twórczych, kluby szachistów, szaradzistów.

Prosimy przekażcie Państwo dalej - zawody są dostępne dla każdego!