Memoriał
Logi

NAUCZYCIELU! Zapraszamy do przeczytania artykułu https://www.wydawnictwologi.pl/Lubie-MatematykeIII Memoriał Urszuli Marciniak

Te otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podnoszenia poziomu kultury matematycznej.

Zwycięzcy kategorii „gimnazja”, „szkoły ponadgimnazjalne” i „dorośli” mogą startować w Mistrzostwach Polski w Łamigłówkach organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks z pominięciem eliminacji internetowych. Zwycięzcy Mistrzostw Polski biorą udział w Mistrzostwach Świata w Łamigłówkach organizowanych przez World Puzzle Federation

Do zawodów można się przygotować rozwiązując zadania z zeszytów i stron internetowych wydawnictwa Logi, natomiast diagramy zadań z Mistrzostw Polski można znaleźć tutaj.

W roku 2019 memoriał rozgrywany będzie też niezależnie w Warszawie, gdzie jego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr CLV oraz w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach warszawskich znajdą informacje tutaj.

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach wrocławskich znajdą informacje tutaj

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach wielkopolskich znajdą informacje tutaj

Informacje o inicjatorkach:

Małgorzata Mikołajczyk - pomysłodawczyni Memoriału UM, absolwentka XIV LO we Wrocławiu i matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Kieruje Pracownią Dydaktyki Matematyki Instytutu Matematycznego UWr i jest redaktorem naczelnym Wrocławskiego Portalu Matematycznego (link: http://www.matematyka.wroc.pl/).
Współpracuje z Fundacją Matematyków Wrocławskich, organizując wiele konkursów i imprez popularnonaukowych na Dolnym Śląsku (link: http://www.matematyka.wroc.pl/konkursy/inne).

Iwona Gruszecka - absolwentka I LO w Kłodzku oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tam zaraziła się pasją i zaangażowaniem do nauczania. Kocha rozwiązywanie zadań z geometrii i pokazywanie innym uroków matematyki. Początkowo uczyła we wrocławskich gimnazjach, a po przeprowadzce do Warszawy w Gimnazjum i Liceum na Twardej (obecnie CLV LO - link http://www.twardagim.edu.pl/). Nadal aktywnie współpracuje z Fundacją Matematyków Wrocławskich i stąd zrodził sie pomysł organizacji Memoriału UM w stolicy. 


Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników łamania głowy. Zapraszamy szkoły, domy kultury, ośrodki zajęć twórczych, kluby szachistów, szaradzistów.

Prosimy przekażcie Państwo dalej - zawody są dostępne dla każdego!